Vishay/Dale RNC50H1132BSB14
RNC50H1132BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1132BSB14
Brief Description
RES 11.3K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1132BSB14.pdf
Availability of RNC50H1132BSB14
QUANTITY
RNC50H1132BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1132BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H1132BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1132BSB14
Related LinksRNC50H1, RNC50H1132BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1132BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H1132BSB14
ROUND SPACER NYLON 3/4" datasheet.pdf
HEAT SHRINK Y/G 3/8" X 25' datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 27.2A 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 13A 8-SOP datasheet.pdf
CONN SMB PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 500V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 14POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf