Vishay/Dale RNC50H1213BSRSL
RNC50H1213BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1213BSRSL
Brief Description
RES 121K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1213BSRSL.pdf
Availability of RNC50H1213BSRSL
QUANTITY
RNC50H1213BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1213BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H1213BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1213BSRSL
Related LinksRNC50H1, RNC50H1213BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1213BSRSL Details Description
Related parts for RNC50H1213BSRSL
TERM BLOCK PLUG 7POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE 125A 700V NON STD FAST datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 115VAC TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 16.89MM datasheet.pdf
6.2 MM PLC OPTOCOUPLER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 10W datasheet.pdf