Vishay/Dale RNC50H1233BSBSL
RNC50H1233BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1233BSBSL
Brief Description
RES 123K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1233BSBSL.pdf
Availability of RNC50H1233BSBSL
QUANTITY
RNC50H1233BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1233BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H1233BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)123k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1233BSBSL
Related LinksRNC50H1, RNC50H1233BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1233BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H1233BSBSL
IC REG LDO ADJ 4A TO263-5 datasheet.pdf
SW SNAP SPDT 10A SS SOLDER 125V datasheet.pdf
Crystal 60.0000kHz 30ppm 12.5pF -10°C - 60°C Surface Mount Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
IC SW CURR LIMIT DUAL 16-TSSOP datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.62 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
1200UF 50V 16X31MM 105C 10000H datasheet.pdf