Vishay/Dale RNC50H1270FSRE6
RNC50H1270FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1270FSRE6
Brief Description
RES 127 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1270FSRE6.pdf
Availability of RNC50H1270FSRE6
QUANTITY
RNC50H1270FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1270FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H1270FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1270FSRE6
Related LinksRNC50H1, RNC50H1270FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1270FSRE6 Details Description
Related parts for RNC50H1270FSRE6
CONN SOCKET 34PIN TIN W/KEY datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET 8POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 11POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONTACT SKT 10MM CRIMP TURNED datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BLOW-MOLDED PARTS datasheet.pdf
22000UF 6,3V 22X35 datasheet.pdf