Vishay/Dale RNC50H1273BSBSL
RNC50H1273BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1273BSBSL
Brief Description
RES 127K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1273BSBSL.pdf
Availability of RNC50H1273BSBSL
QUANTITY
RNC50H1273BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1273BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H1273BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1273BSBSL
Related LinksRNC50H1, RNC50H1273BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1273BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H1273BSBSL
DIP CABLE - CDP24G/AE24M/X datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 44A DPAK datasheet.pdf
IC DRIVER HALF BRIDGE OSC 8SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLK PB 10A 5MM 3POS datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC TRPL SUPPLY MONITOR 8-DFN datasheet.pdf
RES 82K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
KIT DEMO EZRADIO 2WAY LCD 915MHZ datasheet.pdf
RES 3 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 10V X5R 01005 datasheet.pdf