Vishay/Dale RNC50H1330BSB14
RNC50H1330BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1330BSB14
Brief Description
RES 133 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1330BSB14.pdf
Availability of RNC50H1330BSB14
QUANTITY
RNC50H1330BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1330BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H1330BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1330BSB14
Related LinksRNC50H1, RNC50H1330BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1330BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H1330BSB14
RES SMD 1K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 2KV X7R 1210 datasheet.pdf
IC OCT D TRANSP LTCH 3ST 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 4-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO5 0.210" datasheet.pdf
RES 5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW B-SQ MELF datasheet.pdf
CAP FILM 0.0051 UF 5 % 1600 VDC datasheet.pdf