Vishay/Dale RNC50H13R0FSRE6
RNC50H13R0FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H13R0FSRE6
Brief Description
RES 13 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H13R0FSRE6.pdf
Availability of RNC50H13R0FSRE6
QUANTITY
RNC50H13R0FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H13R0FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H13R0FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H13R0FSRE6
Related LinksRNC50H1, RNC50H13R0FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H13R0FSRE6 Details Description
Related parts for RNC50H13R0FSRE6
IC BUS TRANSCVR 8BIT 24TSSOP datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
IC FPGA 94 I/O 144EQFP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.000GHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 24V 0.15A datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.75A 50.5 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf