Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-30CTQ100GSPBF
VS-30CTQ100GSPBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-30CTQ100GSPBF
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D2PAK
Datasheet Download
VS-30CTQ100GSPBF.pdf
Availability of VS-30CTQ100GSPBF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
VS-30CTQ100GSPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-30CTQ100GSPBF
Internal Part NumberEIS-VS-30CTQ100GSPBF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 19/Aug/2013
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
SeriesAutomotive, AEC-Q101
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.05V @ 30A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr550µA @ 100V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageD2PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-30CTQ100GSPBF
Related LinksVS-30CTQ, VS-30CTQ100GSPBF Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-30CTQ100GSPBF Details Description
Related parts for VS-30CTQ100GSPBF
CABINET STEEL GRAY 8"L X 10.06"W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG WHITE 100' datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMA datasheet.pdf
ESD JACKET W/SNAPS TEAL 4XL datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
RES SMD 1.56KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 1KVDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf
2W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 1.27MM datasheet.pdf
GANG PROGRAMMER datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0805 X6S 4.7レF 25V datasheet.pdf