Vishay/Dale RNC50H1433FSRSL
RNC50H1433FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1433FSRSL
Brief Description
RES 143K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1433FSRSL.pdf
Availability of RNC50H1433FSRSL
QUANTITY
RNC50H1433FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1433FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H1433FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1433FSRSL
Related LinksRNC50H1, RNC50H1433FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1433FSRSL Details Description
Related parts for RNC50H1433FSRSL
SWITCH PUSH 4PDT 0.2A 30V datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH 6PDT 0.1A 30V datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RS-232 DRVR/RCVR 28-SSOP datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 3POS JAM NUT datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ SNWV SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 50MA 8 OHM SMD datasheet.pdf