Vishay/Dale RNC50H2000BSB14
RNC50H2000BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2000BSB14
Brief Description
RES 200 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2000BSB14.pdf
Availability of RNC50H2000BSB14
QUANTITY
RNC50H2000BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2000BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H2000BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2000BSB14
Related LinksRNC50H2, RNC50H2000BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2000BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H2000BSB14
FIXED IND 120UH 730MA 380 MOHM datasheet.pdf
ADC 8BIT 8CH 50-200KSPS 16-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 37MA 35 OHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 1W datasheet.pdf
AMP MONO-SHAPE 2 POS P.C.B.CON datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 1MHZ 8UDFN datasheet.pdf