Vishay/Dale RNC50H2130BSBSL
RNC50H2130BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2130BSBSL
Brief Description
RES 213 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2130BSBSL.pdf
Availability of RNC50H2130BSBSL
QUANTITY
RNC50H2130BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2130BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H2130BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)213
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2130BSBSL
Related LinksRNC50H2, RNC50H2130BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2130BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H2130BSBSL
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 48VDC TERM datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 54 POS .276 SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 0.5MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
CONN PLUG 4 POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
NQD-2257A1 JRC datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 2.2V 0.15A 4WLCSP datasheet.pdf