IXYS Corporation IXBOD1-26R
IXBOD1-26R picture photo
Mfg. Part Number
IXBOD1-26R
Brief Description
IC DIODE MODULE BOD 0.9A 2600V
Datasheet Download
IXBOD1-26R.pdf
Availability of IXBOD1-26R
QUANTITY
IXBOD1-26R Order Process
Ship out your order
Specifications of IXBOD1-26R
Internal Part NumberEIS-IXBOD1-26R
Voltage - Working-
Voltage - Clamping2600V (2.6kV)
TechnologyMixed Technology
Power (Watts)-
Number of Circuits3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXBOD1-26R
Related LinksIXBOD, IXBOD1-26R Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXBOD1-26R Details Description
Related parts for IXBOD1-26R
RES SMD 30 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 150V 0606 datasheet.pdf
INTERFACE MODULE PIN STRIP 50POS datasheet.pdf
IC 8CH GAMMA-VOLT GEN 20VQFN datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 12POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
KPT 15C 14#20 1#16 SKT RECP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AL datasheet.pdf