Vishay/Dale RNC50H2132BSRE6
RNC50H2132BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2132BSRE6
Brief Description
RES 21.3K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2132BSRE6.pdf
Availability of RNC50H2132BSRE6
QUANTITY
RNC50H2132BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2132BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H2132BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2132BSRE6
Related LinksRNC50H2, RNC50H2132BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2132BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50H2132BSRE6
CONN SPRING 29POS SNGL .255 SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 1A SOT89 datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS TYPE CR VERT datasheet.pdf
IC DECODER 2-TO-4 LINE US8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
Z TYPE WIRE PUSH ON WIRE MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
PT 6 OG datasheet.pdf
CAP POLY 100UF 20% 50V T/H datasheet.pdf