Vishay/Dale RNC50H2210BSB14
RNC50H2210BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2210BSB14
Brief Description
RES 221 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2210BSB14.pdf
Availability of RNC50H2210BSB14
QUANTITY
RNC50H2210BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2210BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H2210BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2210BSB14
Related LinksRNC50H2, RNC50H2210BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2210BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H2210BSB14
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ4 PG16 datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
THERM NTC 50K OHM 5% 26 AWG RAD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY ESD T/H HEX GOLD datasheet.pdf
FLEXSTRIP JUMPER .100 7COND datasheet.pdf
WINDOW NEMA4 STEEL 24.7X16.7" datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf