Vishay/Dale RNC50H2212FSR36
RNC50H2212FSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2212FSR36
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2212FSR36.pdf
Availability of RNC50H2212FSR36
QUANTITY
RNC50H2212FSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2212FSR36
Internal Part NumberEIS-RNC50H2212FSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2212FSR36
Related LinksRNC50H2, RNC50H2212FSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2212FSR36 Details Description
Related parts for RNC50H2212FSR36
CONN HEADR BRKWAY .100 30POS STR datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 5V 20HTSSOP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 106.25MHZ PECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 89.8K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONN SOCKET 128POS R/A 4ROW GOLD datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf