Vishay/Dale RNC50H2321BRRSL
RNC50H2321BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2321BRRSL
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2321BRRSL.pdf
Availability of RNC50H2321BRRSL
QUANTITY
RNC50H2321BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2321BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H2321BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2321BRRSL
Related LinksRNC50H2, RNC50H2321BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2321BRRSL Details Description
Related parts for RNC50H2321BRRSL
OSCILLATOR XO 155.52MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 205 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 104K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DC 2WIRE SHLD M8 NC 5M datasheet.pdf
CAP 120 UF 20% 63 V datasheet.pdf