Vishay/Dale RNC50H2321FMRSL
RNC50H2321FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2321FMRSL
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2321FMRSL.pdf
Availability of RNC50H2321FMRSL
QUANTITY
RNC50H2321FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2321FMRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H2321FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2321FMRSL
Related LinksRNC50H2, RNC50H2321FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2321FMRSL Details Description
Related parts for RNC50H2321FMRSL
TRIAC ALTERNISTOR 700V TO220AB datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 37 POS .236 SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf
DKFP COMPENSATED CHOKE 4A datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
END PLATE 5MM WIDE ORANGE datasheet.pdf