Vishay/Dale RNC50H2322FSB14
RNC50H2322FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2322FSB14
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2322FSB14.pdf
Availability of RNC50H2322FSB14
QUANTITY
RNC50H2322FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2322FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H2322FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2322FSB14
Related LinksRNC50H2, RNC50H2322FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2322FSB14 Details Description
Related parts for RNC50H2322FSB14
RES 1.6K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES MO 2W 2.21K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
040 III CAP ASSY 24P GRY datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 100E 15.5KV datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 50VDC datasheet.pdf