Taiyo Yuden TMK063CG470JT-F
TMK063CG470JT-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CG470JT-F
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
TMK063CG470JT-F.pdf
Availability of TMK063CG470JT-F
QUANTITY
TMK063CG470JT-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CG470JT-F
Internal Part NumberEIS-TMK063CG470JT-F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CG470JT-F
Related LinksTMK063C, TMK063CG470JT-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CG470JT-F Details Description
Related parts for TMK063CG470JT-F
IC OVP W/THERMAL SHUTDOWN 10TDFN datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP SLOW/FAST datasheet.pdf
T2 TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT FMALE 6POS 2.13M 16AWG datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.075A 330 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 0.1A TO-39 datasheet.pdf