Vishay/Dale RNC50H24R9FSRSL
RNC50H24R9FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H24R9FSRSL
Brief Description
RES 24.9 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H24R9FSRSL.pdf
Availability of RNC50H24R9FSRSL
QUANTITY
RNC50H24R9FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H24R9FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H24R9FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H24R9FSRSL
Related LinksRNC50H2, RNC50H24R9FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H24R9FSRSL Details Description
Related parts for RNC50H24R9FSRSL
IC HOT SWAP CNTRL I2C 24-SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AC datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
I/O PANEL 1RU AES/ datasheet.pdf
IC OSC VCXO 350MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LED CCT 5700K PLCC SMD datasheet.pdf
OSC TCXO 30.72MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf