Vishay/Dale RNC50H2612FSB14
RNC50H2612FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2612FSB14
Brief Description
RES 26.1K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2612FSB14.pdf
Availability of RNC50H2612FSB14
QUANTITY
RNC50H2612FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2612FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H2612FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2612FSB14
Related LinksRNC50H2, RNC50H2612FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2612FSB14 Details Description
Related parts for RNC50H2612FSB14
IC EEPROM 16KBIT 150NS 28DIP datasheet.pdf
WTW /WF 50 datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN FFC VERT 24POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf