Vishay/Dale RNC50H3092FSRSL
RNC50H3092FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3092FSRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 30.9K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3092FSRSL.pdf
Availability of RNC50H3092FSRSL
QUANTITY
RNC50H3092FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3092FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3092FSRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3092FSRSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3092FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3092FSRSL Details Description
Related parts for RNC50H3092FSRSL
CONN HEADER .100 DUAL R/A 20POS datasheet.pdf
CONN RECEPT 9POS MTA-156 22AWG datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.8A SOT223-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 25mA Backlight 16-WQFN (3x3) datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 8VDFN datasheet.pdf
LED ACRICH NEU WHITE 4000K 4SMD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SOT323-5 datasheet.pdf
EXPLOSION-PROOF LIMIT SWES datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf