Vishay/Dale RNC50H3201BSB14
RNC50H3201BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3201BSB14
Brief Description
RES 3.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3201BSB14.pdf
Availability of RNC50H3201BSB14
QUANTITY
RNC50H3201BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3201BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H3201BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3201BSB14
Related LinksRNC50H3, RNC50H3201BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3201BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H3201BSB14
BATTERY PK S-HD 9.0V C SIZE ZINC datasheet.pdf
IC A/D CONV 8BIT SRL IN/OUT8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 167MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS 7.30MM NAT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10SKT CRIMP datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf