Vishay/Dale RNC50H3201FSB14
RNC50H3201FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3201FSB14
Brief Description
RES 3.2K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3201FSB14.pdf
Availability of RNC50H3201FSB14
QUANTITY
RNC50H3201FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3201FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H3201FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3201FSB14
Related LinksRNC50H3, RNC50H3201FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3201FSB14 Details Description
Related parts for RNC50H3201FSB14
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 9A SYNC 28HTSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 680 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% 2812 datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/4"-48" BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 350MA 470 MOHM datasheet.pdf