Vishay/Dale RNC50H3202BRRSL
RNC50H3202BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3202BRRSL
Brief Description
RES 32K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3202BRRSL.pdf
Availability of RNC50H3202BRRSL
QUANTITY
RNC50H3202BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3202BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3202BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3202BRRSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3202BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3202BRRSL Details Description
Related parts for RNC50H3202BRRSL
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 46.4KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 50A D2PAK datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113.6VC R6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf