Vishay/Dale RNC50H3202DSBSL
RNC50H3202DSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3202DSBSL
Brief Description
RES 32K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3202DSBSL.pdf
Availability of RNC50H3202DSBSL
QUANTITY
RNC50H3202DSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3202DSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3202DSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3202DSBSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3202DSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3202DSBSL Details Description
Related parts for RNC50H3202DSBSL
IC REG LDO 2.9V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 1CH GEN PURP 6DIPGW datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
BCVP-350W- 6 BK datasheet.pdf
CONN RCPT FMALE 14POS SILVR SLDR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS PIN datasheet.pdf