Vishay/Dale RNC50H3282BSBSL
RNC50H3282BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3282BSBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 32.8K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3282BSBSL.pdf
Availability of RNC50H3282BSBSL
QUANTITY
RNC50H3282BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3282BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3282BSBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3282BSBSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3282BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3282BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H3282BSBSL
IC REG SWTCHD CAP ADJ 0.5A 10DFN datasheet.pdf
IC UP/DOWN COUNTR BINARY 16-DIP datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ14 15 OLIV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 16pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
MULTIPACPRO 3U HANDLES 2 PCS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf