Vishay/Dale RNC50H3282DSBSL
RNC50H3282DSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3282DSBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 32.8K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3282DSBSL.pdf
Availability of RNC50H3282DSBSL
QUANTITY
RNC50H3282DSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3282DSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3282DSBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32.8k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3282DSBSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3282DSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3282DSBSL Details Description
Related parts for RNC50H3282DSBSL
LABEL S LAM DM VNL WHT 1X1.44" datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC TRANSCVR 16BIT N-INV 48SSOP datasheet.pdf
POT 10K OHM 3W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 28V datasheet.pdf