Vishay/Dale RNC50H32R4FSRSL
RNC50H32R4FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H32R4FSRSL
Brief Description
RES 32.4 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H32R4FSRSL.pdf
Availability of RNC50H32R4FSRSL
QUANTITY
RNC50H32R4FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H32R4FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H32R4FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H32R4FSRSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H32R4FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H32R4FSRSL Details Description
Related parts for RNC50H32R4FSRSL
RES SMD 324 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 12A SYNC 40VQFN datasheet.pdf
COVER FOR DIST/SPLCR BLOCK 2POLE datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf