Vishay/Dale RNC50H3321BSBSL
RNC50H3321BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3321BSBSL
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3321BSBSL.pdf
Availability of RNC50H3321BSBSL
QUANTITY
RNC50H3321BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3321BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3321BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3321BSBSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3321BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3321BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H3321BSBSL
SWITCH ROTARY DIP BCD R/A W/KNOB datasheet.pdf
CONN HEADER GH TOP 9POS 1.25MM datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.9A 146.1 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC UART FIFO 64B QUAD 100QFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 100MA 115V datasheet.pdf
PANEL SIDE 73X28X0.8" BLACK 1/PR datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 76MA 8.1 OHM SMD datasheet.pdf