Vishay/Dale RNC50H3322FSB14
RNC50H3322FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3322FSB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3322FSB14.pdf
Availability of RNC50H3322FSB14
QUANTITY
RNC50H3322FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3322FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H3322FSB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3322FSB14
Related LinksRNC50H3, RNC50H3322FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3322FSB14 Details Description
Related parts for RNC50H3322FSB14
DIODE ZENER 22V 500MW SOD123 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC 1.4V SUPPLY MONITOR SOT-23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADP2120 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
IC 8051 MCU 32K FLASH MEM 32-QFN datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf