Vishay/Dale RNC50H3362DSRSL
RNC50H3362DSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3362DSRSL
Brief Description
RES 33.6K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3362DSRSL.pdf
Availability of RNC50H3362DSRSL
QUANTITY
RNC50H3362DSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3362DSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3362DSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3362DSRSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3362DSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3362DSRSL Details Description
Related parts for RNC50H3362DSRSL
TVS DIODE 12VWM 19VC 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
DSUB MALE SCREW LOCK ROHS datasheet.pdf
RJ45 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
FIXED IND 4.2NH 1.8A 44 MOHM SMD datasheet.pdf
BCVP-508W- 2 BK datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf