Vishay/Dale RNC50H3402FSRE6
RNC50H3402FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3402FSRE6
Brief Description
RES 34K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3402FSRE6.pdf
Availability of RNC50H3402FSRE6
QUANTITY
RNC50H3402FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3402FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H3402FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3402FSRE6
Related LinksRNC50H3, RNC50H3402FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3402FSRE6 Details Description
Related parts for RNC50H3402FSRE6
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .13W STER 8MSOP datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 55NS 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
AML51 BUTTON FOR SWES/INDICATORS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PRISE M 34P M datasheet.pdf
47UF 25V 10X13 105C RAD datasheet.pdf