Vishay/Dale RNC50H3482BSB14
RNC50H3482BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3482BSB14
Brief Description
RES 34.8K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3482BSB14.pdf
Availability of RNC50H3482BSB14
QUANTITY
RNC50H3482BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3482BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H3482BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3482BSB14
Related LinksRNC50H3, RNC50H3482BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3482BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H3482BSB14
RES 510 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 82 OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A TO220-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 370MA 750 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 2.52K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf