Vishay/Dale RNC50H34R0FSRE6
RNC50H34R0FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H34R0FSRE6
Brief Description
RES 34 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H34R0FSRE6.pdf
Availability of RNC50H34R0FSRE6
QUANTITY
RNC50H34R0FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H34R0FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H34R0FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H34R0FSRE6
Related LinksRNC50H3, RNC50H34R0FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H34R0FSRE6 Details Description
Related parts for RNC50H34R0FSRE6
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 6.3"L X 3.35"W datasheet.pdf
RES 22K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MODULE TINKERKIT GREEN LED 5MM datasheet.pdf
2-HOLE CU LEAD PLATED datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
HDM SIDE FEED 5SMPO074F087O T datasheet.pdf
CTV 3C 3#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
AB 8C 8#12 PIN PLUG datasheet.pdf
+3 V/+5 V/[5 V CMOS 4- and 8-Channel Analog Multiplexers IC datasheet.pdf