Vishay/Dale RNC50H3523BSBSL
RNC50H3523BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3523BSBSL
Brief Description
RES 352K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3523BSBSL.pdf
Availability of RNC50H3523BSBSL
QUANTITY
RNC50H3523BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3523BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3523BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)352k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3523BSBSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3523BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3523BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H3523BSBSL
RES SMD 309 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 51POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 100 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS .100" GOLD datasheet.pdf
IC RESET MPU W/ADJ RESET SOT23-8 datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 700MA 160 MOHM datasheet.pdf
TRACK BACT44B7200U datasheet.pdf
XG4 22AWG 7/30 10C SHLD 300V datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A datasheet.pdf