Vishay/Dale RNC50H3573FSBSL
RNC50H3573FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3573FSBSL
Brief Description
RES 357K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3573FSBSL.pdf
Availability of RNC50H3573FSBSL
QUANTITY
RNC50H3573FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3573FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3573FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3573FSBSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3573FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3573FSBSL Details Description
Related parts for RNC50H3573FSBSL
RES SMD 4.64K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR LN 4SIP datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf