Vishay/Dale RNC50H3921BSBSL
RNC50H3921BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3921BSBSL
Brief Description
RES 3.92K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3921BSBSL.pdf
Availability of RNC50H3921BSBSL
QUANTITY
RNC50H3921BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3921BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3921BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3921BSBSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3921BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3921BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H3921BSBSL
VARISTOR 387V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
CAP CER 33PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER THRM 5A 32VDC datasheet.pdf
RES 25.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf