Vishay/Dale RNC50H4320BSB14
RNC50H4320BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4320BSB14
Brief Description
RES 432 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4320BSB14.pdf
Availability of RNC50H4320BSB14
QUANTITY
RNC50H4320BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4320BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H4320BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4320BSB14
Related LinksRNC50H4, RNC50H4320BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4320BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H4320BSB14
CONN DIN PLUG 96POS VERT PCB datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN IDC 16POS .100 TIN 24AWG datasheet.pdf
RES 768K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.0 OHM 3A JUMP AXIAL datasheet.pdf
INDICATOR 12V 14MM PROMINENT RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf