Vishay/Dale RNC50H4320FRRSL
RNC50H4320FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4320FRRSL
Brief Description
RES 432 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4320FRRSL.pdf
Availability of RNC50H4320FRRSL
QUANTITY
RNC50H4320FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4320FRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H4320FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4320FRRSL
Related LinksRNC50H4, RNC50H4320FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4320FRRSL Details Description
Related parts for RNC50H4320FRRSL
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMB datasheet.pdf
IC REG BOOST 5V 0.25A SOT89-5 datasheet.pdf
IC DUAL RETRIG MULTIVIB 16-SOIC datasheet.pdf
PLUG FUSED SAFEWAY NEMA5-15 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN SMD BKWY HDR TIN 14POS datasheet.pdf
SL-RLS30N (PLASTIC) 3NC, NPT datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf