Vishay/Dale RNC50H4321DSBSL
RNC50H4321DSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4321DSBSL
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4321DSBSL.pdf
Availability of RNC50H4321DSBSL
QUANTITY
RNC50H4321DSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4321DSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H4321DSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4321DSBSL
Related LinksRNC50H4, RNC50H4321DSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4321DSBSL Details Description
Related parts for RNC50H4321DSBSL
BRIDGE RECTIFIER 50V 3.0 D-72 datasheet.pdf
IC MPU I960 100MHZ 324BGA datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES 0.316 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 31POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 6P INLINE PIN RA CRMP datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf