Vishay/Dale RNC50H4323BSBSL
RNC50H4323BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4323BSBSL
Brief Description
RES 432K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4323BSBSL.pdf
Availability of RNC50H4323BSBSL
QUANTITY
RNC50H4323BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4323BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H4323BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4323BSBSL
Related LinksRNC50H4, RNC50H4323BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4323BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H4323BSBSL
MOSFET N-CH 200V 100A MAX247 datasheet.pdf
CABLE STRAIN RELIEF BLUE 25/PKG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP 6-SON datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf