Vishay/Dale RNC50H4483BRBSL
RNC50H4483BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4483BRBSL
Brief Description
RES 448K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4483BRBSL.pdf
Availability of RNC50H4483BRBSL
QUANTITY
RNC50H4483BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4483BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H4483BRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)448k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4483BRBSL
Related LinksRNC50H4, RNC50H4483BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4483BRBSL Details Description
Related parts for RNC50H4483BRBSL
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CA 62.5 OFNR MT-RJ TO MT-RJ datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/20W 0505 datasheet.pdf
RES 99.9K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 11A 23 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
BOARD EVAL 2FXS ISI ISO SI32268C datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf