Vishay/Dale RNC50H4530FSRE6
RNC50H4530FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4530FSRE6
Brief Description
RES 453 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4530FSRE6.pdf
Availability of RNC50H4530FSRE6
QUANTITY
RNC50H4530FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4530FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H4530FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4530FSRE6
Related LinksRNC50H4, RNC50H4530FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4530FSRE6 Details Description
Related parts for RNC50H4530FSRE6
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10POS 2.54MM 6" datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
XLAMP CXA1304 LED datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 62MA 62 OHM TH datasheet.pdf
IC MMIC LNA GAAS 16SMD datasheet.pdf
M5 3 POS F-F STRT 1MTR datasheet.pdf