Vishay/Dale RNC50H4642FRB14
RNC50H4642FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4642FRB14
Brief Description
RES 46.4K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4642FRB14.pdf
Availability of RNC50H4642FRB14
QUANTITY
RNC50H4642FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4642FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H4642FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4642FRB14
Related LinksRNC50H4, RNC50H4642FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4642FRB14 Details Description
Related parts for RNC50H4642FRB14
PHOTODIODE BLUE FIBER OPTIC SMA datasheet.pdf
TOOL HAMMER POLY FACE 25MM 288MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 2.5A 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
PLINTH 700 X 600MM X 4" datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 20V T/H datasheet.pdf
POWER TOPLED datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf