Vishay/Dale RNC50H6190FMB14
RNC50H6190FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6190FMB14
Brief Description
RES 619 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6190FMB14.pdf
Availability of RNC50H6190FMB14
QUANTITY
RNC50H6190FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6190FMB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H6190FMB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)619
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6190FMB14
Related LinksRNC50H6, RNC50H6190FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6190FMB14 Details Description
Related parts for RNC50H6190FMB14
IC FLASH 2MBIT 120NS 32VSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 68 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 1210 datasheet.pdf
CONN SOCKET #8 CRIMP REMOVABLE datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONTROL LOGIC CPU 64K PROG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 BRASS 8MM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2.8A 42.5 MOHM datasheet.pdf
DIODE MINI 1.0A datasheet.pdf