Vishay/Dale RNC50H6193BSBSL
RNC50H6193BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6193BSBSL
Brief Description
RES 619K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6193BSBSL.pdf
Availability of RNC50H6193BSBSL
QUANTITY
RNC50H6193BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6193BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H6193BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6193BSBSL
Related LinksRNC50H6, RNC50H6193BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6193BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H6193BSBSL
RES SMD 16.9 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SPRING 60POS DUAL .236 PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 16QFN datasheet.pdf
ANALOG INPUT TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/07/270GH 1.5 BK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf