Vishay/Dale RNC50H6193FSRSL
RNC50H6193FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6193FSRSL
Brief Description
RES 619K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6193FSRSL.pdf
Availability of RNC50H6193FSRSL
QUANTITY
RNC50H6193FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6193FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H6193FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6193FSRSL
Related LinksRNC50H6, RNC50H6193FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6193FSRSL Details Description
Related parts for RNC50H6193FSRSL
FIXED IND 56UH 2.9A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 630V NP0 1825 datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CABLE 7COND 16AWG SLATE 100' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf