Vishay/Dale RNC50H6343BSRSL
RNC50H6343BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6343BSRSL
Brief Description
RES 634K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6343BSRSL.pdf
Availability of RNC50H6343BSRSL
QUANTITY
RNC50H6343BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6343BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H6343BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6343BSRSL
Related LinksRNC50H6, RNC50H6343BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6343BSRSL Details Description
Related parts for RNC50H6343BSRSL
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MUX QUAD 2CHAN MULT 16SOEIAJ datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK W/GROUND 5.2MM datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 1.18 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf