Vishay/Dale RNC50H6492BSB14
RNC50H6492BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6492BSB14
Brief Description
RES 64.9K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6492BSB14.pdf
Availability of RNC50H6492BSB14
QUANTITY
RNC50H6492BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6492BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H6492BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6492BSB14
Related LinksRNC50H6, RNC50H6492BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6492BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H6492BSB14
BAG SHIELD METAL-IN 24X24 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.048V SOT23 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V X8G RADIAL datasheet.pdf
IC SDRAM 16M 166MHZ 54BGA datasheet.pdf
FILT DSUB 9POS M-F ADPTR datasheet.pdf